Вікторія Квітка

Вікторія Квітка (1990 р.н., місто Запоріжжя) український фотограф!

иве та працює у Києві.

-Фотографувати почала у 2009 році

-Співпрацює з каналом 1+1 у проєкті «Голос Країни» (з 2015 року)

онцертний фотограф гурту «Океан Ельзи» (з 2013 року)


Коли Ви вперше зацікавилися фотографією?

Перше зацікавлення фотографією було ще у дитинстві, коли у нас вдома з’явився плівковий фотоапарат Panasonic. Але робити будь-які експерименти з фото було тільки мрією, бо плівка була на вартість золота і використовувалась виключно для найважливіших родинних моментів. Все змінила поява цифрового фотоапарату, коли можна було бути з ним 24/7 , не обмежувати себе у кількості відзнятих фото та ще потім практикуватися в фото редакторах. Мені цікаво було знімати живі, випадкові фото, відкривати незвичні ракурси. Вже тоді мої фото почали відгукувались у людей.

Як це захоплення перетворилося на професію?

Якщо ми говоримо про монетизацію, то і захоплення теж може приносити кошти, якщо ваші фото будуть викликати приємні емоції, як тільки у вас вийде знімати так, як хоче замовник, ви почнете отримувати гонорари та нові замовлення. Тож тоді і почнеться шлях від захоплення до профессії.

На початку головне більше знімати, не зупинятись та шукати свій стиль, у якому вам буде цікаво та комфортно, бо саме це зробить ваші фото ще кращими.

Як ви стали фотографом "Океан Ельзи"?

У 2010 році, під час виступу “Океану Ельзи” в Запоріжжі в рамках туру «Dolce Vita» я отримала акредитацію фотографа на концерт. Після концерту в Запоріжжі мої фото сподобались гурту і мене запросили зняти перший стадіонний концерт туру «Земля» у 2013 році — в Мукачево. Для мене це був перший досвід репортажної зйомки на такому великому майданчику. Так в моїй роботі з‘явились такі невід’ємні складові, як кіловати звуку за спиною, багатотисячні фан-зони, вміння швидко приймати рішення, що і як зняти, як непомітно і швидко пересуватись з секторів на сцену і назад.

Які були враження від зйомки 1 концерту?

Я відчула себе дуже маленькою. (Це зараз НСК Олімпійський для мене осяжний)

Спочатку розгубленість на перших піснях, (хоч як морально я не готувалась до цього), а потім я тільки рахувала скільки ще можу зробити кадрів, бо було бажання знимати в такт музиці, а гігабайти на картці пам‘яті закінчувалися.

Концерти - це окремий організм, окреме життя, зі своіми правилами і, якщо хочете ритмом. Завдання фотографа - не заважати, не зашкодити своєю присутністю, стати частинкою та фіксувати моменти, щоб поділитись з глядачем.

У якому місті на концерті атмосфера була пронизлива до мурашок?

До мурашок - це навіть пісня на саундчеку може до душі пробрати. Нащастя, з ОЕ - кожен концерт с мурашками.

Концертна зйомка чи портретна, що оберете?

Портретна на концерті. Так можна?)

Чи можливо робити творчу роботу і не отримати творче вигорання?

Вважаю що так. Інколи втому плутають з вигоранням, але варто зробити справжню відпустку, цифровий детокс і вже незабаром у вас з’явиться натхнення створити щось нове, (якщо ви вважаєте себе творчим).

Творчість - це про тебе і для тебе (в найкращому сенсі цього слова - потішити своє его).

Як правильно сприймати критику, щоб це не впливало на подальшу роботу?

Давайте почнемо з критики самого себе, частіше саме вона може ввести у стрес, хвилювання тоді, коли це не потрібно. Не поспішайте стати найкрутішим (бо це відносне поняття), впевнено робіть знімки, та відчувайте процес.

Критика від людини, яка для вас авторитетна - якщо і впливатиме, то тільки на покращення ваших робіт. Сприймайте критику інтуїтивно і все буде добре.

Чи можливий розвиток культури фотографії у малих селах?

Так, так і ще раз так! Зараз багато людей їдуть у маленьки села за натхненням, за новим фотопроектом та справжністю.

Розвиток культури фотографії починається всередині вас, а потім вже у місці де ви є.

Побажайте щось молоді :)

Пробуйте, нічого не бійтесь. Вірте у себе, будьте справжніми та пускайте більше світла у душу.

Знаходьте естетику в найпростішому.

P.S. Якщо будете знімати свій перший концерт, не забудьте про біруші))

Шукайте та віднайдіть свої мурашки

-Вікторія Квітка-